Jačamo se sredstvima Europskog socijalnog fonda!
Koristeći mogućnosti koje u cilju jačanja kapaciteta socijalnih partnera u Hrvatskoj nudi Europski socijalni fond (dalje: ESF), Sindikat grafičara odlučio je ove godine prijaviti projekt pod naslovom Dijalog i znanje napredak grade na natječaj za dodjelu bespovratnih financijskih sredstava iz ESF-a, koji je raspisalo Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.
Sredstvima ESF-a financirat će se projekti kojima će se pridonijeti jačanju socijalnog dijaloga u Hrvatskoj, kroz jačanje kapaciteta socijalnih partnera. Koji će se projekti financirati, odlučit će komisija Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, vodeći računa o kvaliteti projekta i ciljevima koji će se projektom postići.
S obzirom na to da je Sindikat grafičara u svojoj djelatnosti suočen s izrazito ranjivim socijalnim dijalogom, odlučili smo se prijaviti na natječaj, kako bismo za naše aktivnosti kojima ćemo prije svega jačati kapacitete naših povjerenika, iskoristili sredstva ESF-a i time pridonijeli jačim sindikalnim kapacitetima za bolji i kvalitetniji odnos s našim socijalnim partnerima – poslodavcima.
Kako bismo ojačali sposobnosti i vještine naših povjerenika i članova radničkih vijeća u projektu smo predvidjeli ukupno 8 seminara i radionica na kojima će se sudionici educirati o radno-pravnim propisima i zaštiti na radu te o komunikacijskim vještinama, čime bismo osposobili naše povjerenike i članove radničkih vijeća da budu ravnopravan partner poslodavcu.
Ujedno smo predvidjeli uspostaviti suradnju s obrazovnim institucijama koje educiraju budući kadar u sektoru grafičke i nakladničke djelatnosti te u zajedničkoj suradnji provesti edukaciju učenika i studenata u grafičkom sektoru, kako bismo im prenijeli saznanja o uvjetima rada u našem sektoru.
Naše aktivnosti u projektu završile bi međunarodnom konferencijom na kojoj planiramo razgovarati o utjecaju 4. industrijske revolucije na radne odnose i socijalni dijalog u sektoru.
U okviru projekta planiramo educirati 60 sindikalnih povjerenika i članova radničkih vijeća, 40 učenika i 60 studenata Grafičkog fakulteta. Sve projekte aktivnosti planiramo provesti u razdoblju od 18 mjeseci, a za financiranje naših aktivnosti tražili smo 1,3 mil. kuna iz ESF-a.
Hoće li nam Hrvatski zavod za zapošljavanje, kao provedbeno tijelo, odobriti financiranje našeg projekta, znat ćemo u studenom ili prosincu. Odabir projekata za koje se procijeni da su dovoljno kvalitetni mora proći najmanje tri faze procjene. Za sada možemo reći da je projekt Sindikata grafičara uspješno prošao prvu fazu i uvjereni smo da će i HZZ prepoznati kvalitetu našeg projekta i odobriti nam bespovratna sredstva kako bismo ojačali naše kapacitete, pa time i uvjete rada radnika u našem sektoru.

Trenutno nema anketa.

Upišite se na mailing listu i primajte redovite obavijesti na email

email adresa: